Club Patinatge Artí­stic Cerdanyola del Vallès

Premi a la Qualitat de l'Esport Federat Català 2009. Premi a la Millor Iniciativa Esportiva 2013.

El Comitè Nominador va decidir anit els finalistes de la 10a Nit de l’Esport que es celebrarà el divendres 19 d’abril a l’Hotel Campus de la Universitat Autònoma.

LOGO NIT DE L’ESPORT

Una vegada finalitzat el termini de presentació de candidatures i d’haver-se reunit el comitè nominador de la Nit de l’Esport; la comissió organitzadora de la 10a Nit de l’Esport fa públic els noms d’entitats, esportistes i projectes que optaran a ser guardonats durant l’acte de lliurament de premis que es durà a terme el divendres 19 d’abril a l’Hotel Campus de la Universitat Autònoma de Barcelona.

El finalistes d’aquesta desena Nit de l’Esport són:

Millor Esportista Masculí

Javier Jurado Sencianes (atletisme, JAS Sabadell)

Diego Carrillo Carrasco (taekwondo, Gimnàs Lee Young Cerdanyola)

Ignasi López García (hoquei patins, FC Barcelona)

Ruben Bona Carneros (atletisme, Cerdanyola CH)

Fernando Peralta (escacs, Club Penya d’Escacs de Cerdanyola)

Millor Esportista Femenina

Laura Soria Garcia (bàsquet, JE Terrassa)

Jennifer Álvarez Romanos (taekwondo, Gimnàs Lee Young Cerdanyola)

Laia Fernández Zurita (patinatge artístic, Cerdanyola Club d’Hoquei)

Mercè Llungany i Ollé (bàdminton, Club Bàdminton Bellaterra)

Andrea Norte García (escacs. Club Penya d’Escacs de Cerdanyola)

Millor Equip Masculí

Equip cadet A del Club Handbol Cerdanyola

Equip sènior B del Cerdanyola Club d’Hoquei.

Equip A del Club Frontennis Cerdanyola

Juvenil A del Cerdanyola Futbol Club

Equip Sots 16 del Club Penya d’Escacs de Cerdanyola

Millor Equip Femení

Equip sènior A del Club Bàsquet Femení Cerdanyola ( 3r Classificat final de Copa Catalunya temp.2010-11 i 2011-12

Equip sènior B Club Bàsquet Femení Cerdanyola (ascens com a 2n Classificat del seu grup a 1a Catalana)

Equip mini femení del Cerdanyola Club d’Hoquei

Millor Trajectòria Esportiva

Meritxell Suárez Rodríguez (Gimnàstica Rítmica i Atletisme 2004-2012)

Paula Eñeso Blanco (jugadora de bàsquet del CBF Cerdanyola)

Inés Hernández Sendra (coordinadora patinatge del Cerdanyola Club d’hoquei)

Mario López García (pilot de motos del Cerdanyola Model Car)

Club Patinatge Artístic Cerdanyola.

Millor Club de Cerdanyola

Club Bàsquet Femení Cerdanyola.

Club Bàdminton Bellaterra.

Club Penya d’Escacs de Cerdanyola.

Cerdanyola Futbol Club

Cerdanyola Club d’Hoquei.

Millor Iniciativa Esportiva 

Patina SoS (espectacle esportiu que combina la música clàssica i el patinatge artístic amb objectiu solidari 2 edicions)

Cerdanyola CUP del Cerdanyola FC

Premi a la Promoció de l’Esport Escolar

Club Patinatge Artístic Cerdanyola.

AMPA Escola Municipal de la Sínia.

Escola de futbol de la UAB – Cerdanyola FC.

Ara li pertoca al jurat de la Nit de l’Esport escollir a les guanyadores i els guanyadors d’aquesta edició. Per a fer-ho es reunirà la setmana del 15 al 18 d’abril.

Les categories de millor Esportista Masculí i Femenina es decidiran conjuntament entre el jurat (el seu vot comptarà un 80 %) i les persones assistents al sopar de lliurament de premis (hi aportaran el 20% restant).

El jurat també escollirà els guanyadors de les categories:

Millor Esportista Discapacitat Masculí

Millor Esportista Discapacitat Femení

Reconeixement a un Patrocinador

La Nit de l’Esport es durà a terme el divendres 19 d’abril d’enguany

Comments are closed.

  • Ajuntament de Cerdanyola del Vallès
  • Reno
  • Intermezzo
  • Karpathos
  • Ibis Ripollet